Ułatwienia dostępu

Wolontariat

Wolontariat

Jeśli:
masz trochę wolnego czasu,
lubisz pracę z dziećmi i młodzieżą,
chcesz pomagać osobom niepełnosprawnym w ich funkcjonowaniu w szkole i w domu,
nie boisz się wyzwań czyli jesteś otwarty - 
przyjdź do nas! 

Zapewniamy:
- miłą atmosferę,
- szansę poznania trudów i radości codziennego bycia z osobami niepełnosprawnymi,
- możliwość poznania sposobów komunikowania się z osobami niemówiącymi, korzystającymi z komunikacji alternatywnej AAC,
- zaświadczenie o nadal trwającym lub zakończonym wolontariacie (wystawiane na prośbę zainteresowanego) przydatne podczas starań o pracę. 
Oczekujemy: - otwartości, - wrażliwości, - punktualności, - staranności, - zaangażowania, - odpowiedzialności - oraz pomysłów na ubarwienie życia naszym podopiecznym!

Wolontariat w ORE

Od wielu lat dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Semper Avanti (http://www.semperavanti.org/) mamy okazję zapraszać do naszego ośrodka wolontariuszy z całej Europy. W ramach projektów Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service) przyjeżdżali już do nas młodzi ludzie z:  

  • Francji, 
  • Niemiec,  
  • Hiszpanii,  
  • Portugalii,  
  • Rumunii,  
  • Bośni i Hercegowiny,  
  • Białorusi,  
  • Turcji,  
  • Bułgarii.  

Chętni do pomocy, dzielili się z nami swoim entuzjazmem, ciekawością świata i prezentowali kulturę krajów pochodzenia. Mieliśmy więc okazję zajadać się hiszpańską tortillą, pograć w portugalską grę, oglądać ciekawe przedstawienia czy słuchać muzyki z różnych stron świata. Niejeden z naszych wolontariuszy po wspólnie przeżytym roku rozstawał się z nami ze łzami w oczach. Byli tacy, którzy wracali - na chwilę lub na dłużej. Byli też tacy, którzy zostali i stali się pracownikami stowarzyszenia.  

Także wśród Polaków znajduje się co roku kilkoro chętnych do poświęcenia swojego czasu dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. Często są to studenci fizjoterapii czy pedagogiki, którzy w ten sposób zdobywają doświadczenie potrzebne w przyszłej pracy. Niektórzy przychodzą w określony dzień tygodnia do zaprzyjaźnionej grupy, są tacy, którzy organizują dla nas koncerty - jak studenci muzykoterapii, zaś inni pomagają nam zorganizować imprezy ogólnoośrodkowe jak Mikołaj, bal karnawałowy, Dzień Rodzinki czy zakończenie roku. Jak się nad tym dobrze zastanowić, to wielu z nas - obecnych pracowników ośrodka - zaczynało swoją przygodę z nim właśnie jako wolontariusze.  

Wszystkim angażującym się dobrowolnie w działalność ośrodka serdecznie dziękujemy!

 

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do zostania Wolontariuszem do bezpośredniego kontaktu z Anną Pichler - osobą odpowiedzialną za Wolontariat w naszym Stowarzyszeniu 

tel.: 71/354-44-39

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

 

 

Inne artykuły

Nasi przyjaciele

Ważne adresy

Kontakt

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny
OSTOJA we Wrocławiu

ul. Górnickiego 37a
tel./fax 71/322-12-24
ore.gornickiego@ostoja.org.pl

KRS: 0000081524 

Godziny pracy

Zajęcia rewealidacyjno-wychowawcze dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością intelektualną trwają w godzinach 9.00 - 13.00.

W godzinach od 7.00 do 16.30 zapewniamy opiekę świetlicową.

Zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka odbywają się w godzinach 8.00 - 18.00.

Pomoc

Możesz nam pomóc!
wpłacając darowizny
na cele statutowe
Stowarzyszenia Ostoja
 
Bank: PKO BP S.A.
Oddział IV Wrocław
29 1020 5242 0000 2702 0151 3381